powrót do strony głównej

 

D.W. BURSZTYN przy ulicy Masztowej to najczęściej wybierane miejsce wypoczynku w Grzybowie - zarówno przez indywidualnych
wczasowiczów jak i rodziny z dziećmi - z uwagi na komfort , czystość, wygodę, bliskość morza i pięknego lasu, zawsze uprzejmą i kulturalną obsługę oraz niewygórowane ceny.

                                                         Dostępny jest bezpłatnie bezprzewodowy Internet.

Posesja jest ogrodzona z możliwością bezpłatnego parkowania samochodu.
Na terenie posesji znajduje się grill i plac zabaw dla dzieci.
Oferujemy przestronne i wygodne pokoje 2, 3, 4 i 5 osobowe z pełnym węzłem sanitarnym i telewizorem.
W pokojach znajduje się lodówka, sprzęt AGD, naczynia, sztućce oraz sprzęt plażowy.
W pokojach z    aneksem kuchennym znajduję się: lodówka, płyta indukcyjna, sprzęt AGD, naczynia, sztućce oraz sprzęt plażowy.
W oddzielnym pomieszczeniu znajduje się ogólnodostępna kuchnia z pełnym wyposażeniem.

 

Grzybowo to urocza miejscowość letniskowa położona w bezpośrednim sąsiedztwie morza, około 300 m od jego brzegu, przy drodze z Kołobrzegu do Mrzeżyna, 3 km od Kołobrzegu. Grzybowo usytuowane jest dość niezwykle, bo na terenie tzw. depresji grzybowskiej (0,30 - 1,00 m p.p.m.). Morze Bałtyckie w jego okolicach tworzy akwen zwany Zatoką Grzybowską: ma ona około 7 km długości, a głębokość wcięcia w ląd wynosi 800m.

Ta nieregularność linii brzegowej sprawia, że woda jest tu cieplejsza niż w Kołobrzegu. Grzybowo, podobnie jak cały pas nadmorski gminy Kołobrzeg, leży w Strefie Chronionego Krajobrazu. Plaża jest tu piękna, czysta, szeroka, wciąż jeszcze nieco dzika, wyłącznie piaszczysta, a morze przy brzegu czyste i płytkie.
Pierwsze wzmianki o siedzibie w okolicach Kołobrzegu nazywanej Gribowe, a należącej do rycerza Arnlolda de Gribowe, pochodzą z pierwszej połowy XIV w. Obecne Grzybowo zostało założone w 1822 r. prawdopodobnie w tym samym miejscu,dla eksploatacji torfu, który miał dla mieszkańców duże znaczenie, gdyż zastępował materiał opałowy, służył jako nawóz i podściółka dla zwierząt domowych, a od 1882 r. zaczęto go wykorzystywać do celów leczniczych.

 


Stara wieś to tzw. ulicówka o luźnej i rozproszonej zabudowie, która z biegiem czasu przekształciła się w regularne osiedle jednorodzinne z letniskowymi domkami, zwłaszcza w części północnej. Miejscowość powoli staje się podmiejską dzielnicą Kołobrzegu.
Spokojne Grzybowo świetnie nadaje się na rodzinne wakacje z małymi dziećmi. Dodatkową zachętą są niższe ceny w porównaniu z pobliskim Kołobrzegiem.

 Przydatne adresy:
Apteki:
 Kołobrzeg m.in. ul. Zwycięzców 1 (tel. ); ul. Mariacka 14 (tel. )
Poczta i telekomunikacja: ul. Kołobrzeska.
Policja: Komenda Rejonowa w Kołobrzegu, ul. Kilińskiego 20 (tel. ,997)
Stacja paliw: najbliższa przy wjeździe do Kołobrzegu od strony ul. Kołobrzeskiej.
Zdrowie: najbliższe pogotowie i szpital w Kołobrzegu przy ul. Łopuskiego 8 (szpital tel. , pogotowie tel. , 999)

 

 

 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem